Wtryskiwacze

Demontaż wtryskiwaczy

Usługa

W silnikach z zapłonem samoczynnym i wtryskiem common rail bardzo często występuje problem z wymontowaniem wtryskiwaczy paliwa. Gniazdo wtryskiwacza ma znaczną długość, zatem jedyną metodą demontażu wtryskiwacza jest pokonanie siły, z jaką nagar lub korozja blokuje przesunięcie wtryskiwacza.

Profesjonalny sprzęt

Do tego celu używamy narzędzi o napędzie hydraulicznym dedykowanych do konkretnych modeli silników. Eliminujemy w ten sposób ryzyko uszkodzenia pokrywy zaworów, głowicy i innych elementów składowych silnika. Redukujemy także do minimum ryzyko uszkodzenia samego wtryskiwacza.

Jakość

Wszystkie naprawy wykonujemy kompleksowo wraz z czyszczeniem/frezowaniem gniazda wtryskiwacza. Przy silnie wypalonych gniazdach dokonujemy pomiaru głębokości frezowania i dobieramy odpowiednią grubość podkładki pod wtryskiwacz. Wyciągamy urwane wtryskiwacze, urwane śruby oraz naprawiamy uszkodzone gwinty śrub mocowania wtryskiwaczy.

Uszkodzenia pierścienia uszczelniającego wtryskiwacza powoduje, że z cylindra wydostaje się mieszanka składająca się z oleju napędowego, sadzy i spalin. Jeżeli proces ten trwa wystarczająco długo, to szczelina pomiędzy obudową wtryskiwacza a jego gniazdem w głowicy zostaje wypełniona twardym jak węgiel kamienny nagarem.

Ingerencja wody w gnieździe wtryskiwacza powoduje korozję elektrochemiczną (galwaniczną). Powstaje ona zazwyczaj, gdy różne metale pozostają ze sobą w bezpośrednim kontakcie a równocześnie istnieje między nimi ciągły mostek elektrolityczny – wcześniej wspomniana woda. W większości kombinacji z innymi metalami, jak np. stal węglowa z której wykonany jest korpus wtryskiwacza, aluminium jest metalem mniej szlachetnym. Dlatego też ryzyko wystąpienia korozji elektrochemicznej jest dla aluminium większe.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI